Kodėl verta fotografuoti vaikus? Kokią fototechniką naudoti? – babyblog.lt

Sveikos mano mielosios,

kaip dauguma žinote, aš tiesiog esu įsimylėjusi fotografiją. Tai viena mylimiausių mano veiklų, kurioje aš galiu atsiskleisti, tobulėti ir įamžinti tai, kas man patinka, kas yra man brangiausia. Aplamai kalbant, fotografija mums leidžia išsaugoti gražiausias akimirkas, juk laikas taip greitai bėga, nors ir geriausi prisiminai lieka atminty, užfiksuoti akimirkas fototechnikos pagalba yra tikrai pravartu.  Todėl, mamos, fotografuokite, įamžinkite tai, kas Jums svarbu, kas Jums teikia džiaugsmą. Vaiko augimas, pokyčiai yra kažkas nuostabaus, nepakartojama ir neatkartojama, tad kodėl neužfiksavus to?:) Juk kažkada bus galima pasižiūrėti į tas fotografijas, prisminti ir vėl patirti tas geras emocijas.

Žinoma, ne visos turime galimybę įsigyti brangiausius fotoaparatus, bet tikrai yra nemažai gerų ir kartu ne tokių brangių, kurių pagalbą padarysite puikias foto. Fotoapratai yra skirtomi yra tam tikras klases, žymiausi yra: sisteminiai (kaip pvz. sony, fujifilm), veidrodiniai (dauguma iš jų canon, nikon). Sisteminiai yra mažesnis, kompaktiškenis, lengveni, veidroniai jau dideni. Valdymas jų nors ir panašus, bet pvz. man asmeniškai sisteminių sudėtingesnis. Be to dažniausi jų kintami objektyvai yra daug brangesni negu veidrodinių.

Žinoma, su telefonu šiais laikas galima padaryti neblogų kadrų, bet telefonas niekad neprilygs fotoapartui. Tos nuotraukos ryškumas, aiškumas, tos spalvos, tas sodrumas išgaunamas būtent su fotoaparatu. Manau, kad fotoaparatas yra reikalingas bei naudingas šiuolakinėje visuomenėje. O kas sakote, kad nemokate fotografuoti, pilnas internetas, youtube informacijos, kaip išmokti fotografuoti, kaip padaryti nuostabias nuotraukas.

Perkant fotoaparatą svarbu atsižvelgti ir į objektyvą, nes didelį „darbą’ atlieka būtent jis. Norite labiau sulieto foto – rinkites portretinį objektyvą (pvz. 50m1.8), kuo mažesnė diafragma, tuo šviesesnis objektyvas bus ir tuo nuotraukos šviesesnės gausis. Dažnai perkant fotoapratą būna komplektuke vadinamas „kitinis“ objektyvas. Jis dažniausiai nebūna įspūdingas, nepadaro tokių gerų kadrų, kaip jau su kokiu kitu nekintamu, prof. objektyvu. Bet pvz. esu turėjusi savo senukui canon200d kitinį 18-55m. objektyvą, tai tikrai labai geras buvo, šviesus, fokusavo greitai, net vidinę stabilizaciją turėjo. Šiaip, perkant objektyvą su tikslu fotografuoti vaiką, reikia pagalvoti apie tai, kad vaikas judės, reikės gaudyti jo emocijas, jo judesius, tad svarbu, kad objektyvas būtų greitas, t.y. autofokusas greitas. Tikiuosi, kad suprante apie ką aš:D. 

Aš pati labai daug domėjausi, ką pirkti, kalbėjau su fotografais, draugais, bet  viešai padėkoti prie progos kad daugiausiai informacijos, draugiškiauskius patarimus man suteikė Gediminas iš fotoaparatas.lt. Labai patiko, kad nebrukino prekių, viską labai aiškiai papasakodavo, kur kokio produkto privalumai ir trūkumai (jo dėka dabar nemažai išmanau apie fototechniką ir jų galimybes), parinko techniką pagal mano norus. Pirmas klausimas buvo, ką fotografuosiu. Sakau daugiausia dukrytę…ar nešiosies su savimi, ar tik namie? Lengvesnis praktiškiau, tarė jis…Ir taip sudėjus visus pliusus bei minusus mano namuose atsirado canon6dmark2. Tobulas fotoapartas su didelėm galimybėm. Jo pagalba padarau tikrai įspūdingas nuotraukas. Pasirinkau du objektyvus jam, vieną portretinį, kad turėčiau nuotraukas su gražiai išlietu fotnu, tai rekomenduočiau būtent jį canon 85 1,8. Ir turiu iš seniau tamron 24-70 2,8, šis objektyvas praktiškas, turi zoomą, tad labai gerai, kai nori „aprėbti“ daugiau erdvės, kai esi pvz. kokioje pataloje ir nori daugiau vaizo apimti. Prieš tai turėjau daug pigesnį fotoapratą – canon200d. Jį rekomenduoju toms, kurios nenorite labai smarkiai užsiimti fotografiją, bet norite gražių ir kokybiškų nuotraukų. Jis lengvas, nėra didelis, sveria nedaug, kaip sisteminis, patogu juo naudotis, puikios foto gaunasi, bet norint daaaar geresnių rezultatų reiktų jau kito modelio., o kitaim tariant pilno kadro fotoaprato. Aišku, manasis yra jau prof. lygio (kalbu apie 6dmark2), tad tikrai kiekvienai tokio nereikia, nebent norite daaaug fotografuoti, mėgstate fotografiją. Šis fotoapratas yra tikrai nerealiai geras. Aš asmeniškai labai patenkinta juo.

Nepmirškime ir to, kad fotoapratas ir objektyvas yra vienas dalykas, bet nuotraukai įgauti galutinį, puikų rezultato reikia programėlių. Pati naudojuosi PS, bet labai minmaliai, pašviesinu, paryškinu, ką reikia, nes su mano fotoapratu ir objektyvu jau praktiškai gaunasi tokios foto, kur nebereikia retušo. Dažnai susikeliu nuotraukas iš fotoaprato tiesiai į telefoną (todėl fotoapratai, kurie turi wifi funkcija, yra tobuli:D kitokio nepirkčiau:D labai patogu) ir tada su turimom programėlem retušuoju ir keliu į facebook. Mano mėgstamiausios: Airbrush, Beautyplus, Facetune 2, PS Express, Snapsed.

Tad, mielosios, linkiu visoms fiksuoti tai, kas yra gražiausia. Nepagailėkite investuoti į tai, kas ateityje Jums teiks didžiausią malonumą <3

P.S. Jeigu ieškosite, kur pirkti Lietuvoje fototechniką, rekomenduoju šią internetinę padruotuvę www.fotoaparatas.lt, vien todėl, kad dažniausiai siūlo bene mažiausias kainas Lietuvoje.

P.S. Kad nuotraukos nepasimestų, spausdinkite jas, kurkite fotoknygas, aš Aretei esu padariusiu jau dvi, o trečia jau pakeliui:) Oi bus gražių akimirkų….

Sotera

http://<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/JsMoy2GyCaI“ frameborder=“0″ allow=“autoplay; encrypted-media“ allowfullscreen></iframe>

3 Komentarai

 1. Migle
  2018-07-13 / 4:15

  Aciu uz straipsni, tik truksta informacijos apie optikas, kurias naudojate. Juk tai labai svarbu fotografuojant su tokio lygio fotoaparatu.

  • BabyBlog
   2018-07-23 / 0:17

   papildyta 🙂

 2. Andrius
  2023-11-03 / 15:33

  na reikia apsaugoti vaikus ir nuotraukų į internetą nedėti, nebent paslėpus veidą.. apie saugumą reikėtų daugiau informacijos pasiskaityti..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.