Apžvalga: Bosch Compress 7000AW šilumos siurblys

Sveikos, mielosios,

žadėjau pasidalinti praktiškai nuo A iki Z, ką darėme, ką rinkomės savo namų įsirengimui. Esu gavusi ir labai daug Jūsų žinučių su klausimais, tad artimiausiu metu sulauksite pagaliau atsakymų. Tikiuosi, kad bus įdomu 🙂 Tad, gal pradedam?:)
Kadangi įsigijome namą su daline apdaila, pirmas žingsnis buvo nuspręsti, kaip namus šildysim, tebuvo išvedžiotas grindinis šildymas vandeniu, o vandenį reikėjo kažkuo šildyti. Dujų ar kieto kuro iškart atsisakėme, argumentų labai daug, bet nesinori išsiplėsti. Taigi, daugiausiai laiko ir pastangų bei žinių pareikalavęs pirkinys buvo šilumos siurblys oras-vanduo. Apie tai absoliučiai nieko nežinojome. Tikrai negalvojome, kad jį teks rinktis net 3 mėnesius! Bet juk tai tarsi viso namo širdis. Nuo jo priklauso šilumos pasiskirstymas namuose, o vasarą galimybė patalpas vėsinti atsisakant kondicionierių, t.y. daiktas ir šildo ir šaldo! Šiuolaikiniai siurbliai dabar labai pažengę, o pasirinkimas jų – labai gausus. Vyras visiškai „susirgo“ šiuo klausimu ir per kelis mėn. peržiūrėjo ko gero visus įmanomus variantus. Galiausiai pasirinkome Bosch gamintojo naują modelį Compress 7000AW. Kodėl? Po ilgų skaitymų, domėjimosi, draugų bei specialistų patarimų ir išnagrinėtų tyrimų (pagal danų atliktus keliasdešimties siurblių bandymus, grindiniam šildymui būtent šis modelis yra efektyviausias, tai reiškia sąskaitos už šildymą bus mažiausios: https://sparenergi.dk/forbruger/varme/varmepumper), mums šis siurblys pasirodė geriausias. Dar labai svarbu mums buvo estetinė išvaizda, nes siurblio vieta iš anksto buvo numatyta ant fasadinės namo dalies, tai galiu pasakyti, kad išorinis blokas toks gražus, kad namą netgi puošia:) atrodo super moderniai ir visiškai kitaip nei kitų gamintojų. Kitas dalykas jis net labai tylus, dabar jau dirba, pajungtas, mes jo absoliučiai negirdim, tai ypač svarbu jeigu kiemo terasa yra netoli. Na ir sutaupėm apie 5-6 tūkst. Eur ant kondicionavimo sistemos. Grindinis vėsinimas vasarą nėra toks efektyvus kaip kondicionavimas, bet nenorėjom apsikarstyti dar papildomais blokais kiekvienam kambaryje. Dar sakė į namo vidinį bloką iš lauko atiteka ne freono ar pan. dujos, kurios jei neklystu yra nuodingos, o cirkuliuoja vanduo. Minusai? Galbūt vidinis blokas didokas, bet šiaip tai net nepavadinčiau minusu, lyg ir kitų gamintojų panašaus dydžio ir jam vietos reikia kaip šaldytuvui. Tad, jeigu statotės namą ir turėsite oras-vanduo šildymą, labai rekomenduoju atkreipti dėmesį į būtent šį modelį. Rekomenduoju Jums, nes jis geras ir tikrai vertas savo pinigų. Bosch dedam didelį pliusą 🙂

O man įdomu sužinoti, kiek iš čia esančių gyvenate namuose, o gal įsirenginėjate? Pasidalinkite ir Jūs savo patirtimi 🙂

Sotera

#bosch #boschcompress7000AW #silumossiurblys #nuosirdiapzvalga #reklama

 

 

5 Komentarai

  • BabyBlog
   2020-11-03 / 10:57

   Mes svarstėme įvarius, bet kadangi pirkome namą su oro-vanduo, tai tarkim geoterminis šildymas reikalavo daug daugiau darbo ir investicijų:)

 1. Ieva
  2022-07-25 / 14:19

  Pas mus dujinis šildymas, taip pat galvojame apie oras-vanduo įrengimą. Dar labai aktualu koks tylus vonios ventiliatorius nes pas mus senas ir tikrai garsiai burzgia. Vaikas labai bijo tokių garsų.

 2. Sigita
  2022-10-11 / 19:27

  Sveiki,
  Kokie atsiliepimai jau panaudojus ilgiau? Kokį plotą ir kokios energetinės klasės šildote? Kokios elektros sąnaudos buvo vidutiniškai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.