Kaip ir kokius pasirinkti akinius nuo saulės vaikams? (gydytojo komentaras)

Sveikos, mielosios,

tikiu, kad ne tik man, bet ir Jums yra aktuali tema saulės akiniai. Aš iš tiesų nežinojau, ar iš vis reikia jų, kada geriausia naudoti ir šiaip, kokie yra geriausi. Tad noriu pasidalinti gydytojos Reginos Ševelkaitienės atsakymais į mano labai paprastus, bet mamiškus klausimus. Tikiuosi, kad ši informacija Jums bus naudinga ir padės geriau išsirinkti akinukus.

Ar vaikams reikia nešioti akinius nuo saulės? Jeigu taip, nuo kokio amžiaus?

Vaikams akinius nuo saulės nešioti būtina. Ir tai yra ne mados ar grožio reikalas, bet sveikatos išsaugojimo būtinybė. Akinius nuo saulės galima naudoti nuo pat ankstyvos kūdikystės, kai tik vaikutis pradeda keliauti į lauką. Vaikų audiniai yra jautresni, gležnesni, vaikai daugiau nei suaugę būna lauke, o pastaruoju metu vis dažniau keliaujama į šiltuosius kraštus, kur saulėtumas yra didesnis nei Lietuvoje. Saulė dalija šilumą ir šviesą. Nedidelėmis dozėmis ultravioletiniai saulės spinduliai yra naudingi organizmui, bet didesnės jų dozės gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus, tame tarpe – pakenkti akims. Saulės akiniai skirti apsaugoti akis nuo UVA, UVB ir UVC spindulių. O tiesiog pavėsio, skrybėlės, kepurėlės su snapeliu ar skėčio nepakanka, nes akis veikia ne tik tiesioginiai, bet ir nuo saulėtų ar blizgančių paviršių atspindėti spinduliai.

 Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis akinius nuo saulės vaikams ? (kokia apsauga būtinai UV?)

Pagrindinė saulės akinių funkcija – saugoti nuo ultravioletinių spindulių. Kad vaikai juos norėtų nešioti – akiniai turi būti gražūs, spalvingi, lengvi ir patogūs – nespaudžiantys, nekrentantys. Labai svarbu, kad akiniai būtų saugūs ir patvarūs – nelūžtantys ir nedūžtantys, pagaminti iš vaikams tinkamų medžiagų. Akinių lęšiai turi būti  pakankamai dideli, kad rėmelio kraštai nesiaurintų regėjimo lauko, kad akiniai apsaugotų nuo dulkių, kad pro akinių kraštus į akis nepatektų tiesioginiai ar atspindėti saulės šviesos spinduliai. Svarbu tinkamai akinius nuo saulės prižiūrėti, nes pabraižymai, palankstymai ir kiti mechaniniai lęšių defektai gali prarasti apsauginį sluoksnį ir nebeatlikti apsauginės funkcijos arba tiesiog iškraipyti vaizdą ir pakenkti regėjimui.

Ką manote apie nebrangius saulės akinius, kurie kainuoja pvz. iki 10 Eur. Ar tokie akinukai gali padaryti kažkokios žalos vaikų akims?

Rekomenduojama akinius nuo saulės vaikams pirkti specializuotose optikos parduotuvėse ir patikrinti ar akiniai turi atitinkamus žymėjimus UV400, CE, ar pardavėjas gali pateikti akinių kokybę patvirtinančius sertifikatus, ar gali suteikti išsamią ir profesionalią pagalbą bei patarimus.

Į klausimus atsakė Gydytoja Regina Ševelkaitienė.

P.S. Mes pirkome savuosius Vizija Optika salone. Galiu pasakyti, kad šiaurės miestelyje, t.y. banginyje esantis filialias yra wow. Pirmiausia todėl, kad ten dirbanti moteriškė tokia faina, taip gerai pataria, labai moka bendrauti su vaikais, žodžiu superinė 🙂 O pasirinkome polaroid firmos akinukus, vienus stilingesnius su veidrodiniais lešiukais, kitus rožinius. Lengvi, patogūs, gerai laikosi, vaikas džiaugiasi, tad mama laiminga 😀 Be to, jie poliziruoti :p. Jeigu kam patiks manieji, rekomenduoju apsižvalgyti: http://optikavizija.lt/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.