KELIONĖS: patarimai keliaujant su vaiku. Kuo jį užimti, ką pasiimti kartu?

Sveiki,

tikriausiai iš facebook ir instagram nuotraukų supratote, kad mes šiuo metu esame ne Lietuvoje, o išskridusios su dukryte į Ispaniją. Tai jau antroji tolima mūsų mažylės kelionė, ir pirmoji, kai keliaujame tik dviese.

Tad norėčiau pasidalinti mamiškais, paprastai patarimais, kaip lengviau „ištverti“ kelionę keliaujant su mažu vaiku ir ypatingai, kai keliauja tik vienas iš tėvų:).

Pirmiausia reiktų apgalvoti, kiek laiko truks kelionė nuo namų iki galutinio taško. Mūsų kelionės trukmė gavosi virš 12 val. Tad turėjau apgalvoti viską….nuo atsarginiu drabužių, maisto iki užkandukų bei žaidimų.

 1. Maistas: jeigu ilgesnė kelionė, o dar vaikas alergiškas ar šiaip ne viską galintis, mėgstantis valgyti, o ir dėl Jūsų patogumo, siūlau įsidėti bent vieną karštą patiekalą į termosą. Aš įsidėjau grikius su sviestuku, kuriuos pirmo skrydžio metu labai lengvai ir noriai suvalgė. Vaikas buvo sotus ir tuo pačiu geresnės nuotaikos:D. Termose maistas išlieka šviežias ir šiltas. Rekomenduoju rinktis lengvą, nedaug vietos užimantį termosiuką. Jeigu kelionė nusimato labai ilga, yra termosų ir su skirtingais skyriais, kur galima bene 3 ir daugiau skirtingų patiekalų įsidėti. Geras dalykėlis 🙂
 2. Užkandžiai: jie tikrai pravers visos kelionės metu. Nepamirški, kad skrydžiai gali vėluoti, būti atšaukti, tad mėgstami skanėstai tikrai pravers kiekvienam vaikui. Imkite tai, ką tikrai labai noriai valgo ir tikrai mėgsta. Mes pasiėmėm mėgstamų tyrelių, keletą bandelių, sausainių, liofilizuotų vaisių ir paplotėlių. Tiesa, patarimas dar mažiesniems vaikams, kuriems leidžiantis skauda ausytes – duokit kažką „pagriaužti“, pamatysit, kad skausmo nebeliks arba bus daug mažesnis, kai vaikutis valgys.
 3. Užsiėmimams su vaiku: jeigu dar vaikas mažas, jam tikrai greitai gali viskas nusibosti. Tad čia vienas svarbiausių momentų tinkamai pasiruošti tėveliams, kad kelionė būtų lengvesnė ne tik vaikui, bet ir jiems patiems. Rekomenduoju įsidėti mėgstamos veiklos, bet kartu, kas neužima daug vietos. Aš su savimi turėjau Mikučio knygeles, kuriose galima piešti, klijuoti lipdukus ir t.t. Tai tikrai pravertė. Tada turėjau mažų kaladėlių rinkinuką. Super maža dėžutė, bet laikui pratempti buvo tikrai super (būna parduotuvėse tikrai nedidelių kelioninių rinkinukų-žaidimų, iš ties gera idėja vieną kitą turėti). Taip pat pasiėmiau mėgstamus pieštukus, kreideles Maped bei užrašų knygutę. Pravertė, nes mergina mano mėgsta piešti. Atsilenkėm staliuką lėktuve ir paišėm tikrai ilgai. Kai jai pabodo, klausiau, ką nupiešti, pati piešdavau, o ji juokdavosi:D Ir taip vėl laiko šiek tiek sugaišdavome. Taip pat pasiimiau mokomąsias korteles su daiktų pavadinimais. Galima tokias pasidaryti ir pačioms. Atsispausdinti paveiksėlius ir kartu su vaiku ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasimokyti. Oro uoste mane „privertė“ dukra nupirkti modeliavimo masės, tai supratau, kad čia dar viena idėja, ką galima pasiimti į kelionę, na jeigu vaikas tokį užsiėmimą mėgsta. Aišku, galite pasiimti „ipadus“ ar kompus ir prirašyti visokių filmukų, bet nepamirškit, kad tai papildomas svoris, o rankinio bagažo ir taip nemažai.
 4. Rūbeliai: rekomenduoju vien vieną komplektuką pasiimti atsarginių rūbelių, maža kas…apsipils, apsivems dar kas. Taip pat lėktuve gali būti net labai šalta, tad striukytė, kaklaskarė, kepurytė tikrai gali praversti. O vaiką kelionei rekomenduoju rengti, kuo patogiau, geriausia iš vis treningiukais, nes vis tik visur laipios, lankstysis, judės, reikia komforto jam.
 5. Rankinis bagažas: turite labai pasverti, ko Jums tikrai reikės ir nepersistengti visko prisidėti. Nes gali prireikti ir vaiką ant rankų panešti, o jeigu dar sunkus lagaminas/kurprinė…bus sudėtinga. Todėl, tokiais atvejais labai gali pagelbėti lagaminukai-stumdukai, kur vaiką užsisodini ir tempi. Aš turėjau su savimi Jetkidsbox, tai tikrai pasiteisino. Apie jį galit mano blogo įraše paskaityti: spausti čia.
 6. Apie patikrą oro uoste: jeigu dvejosite, ar galite imti skysčių net ir vyresniems negu 2,5 metų vaikams. Nedvejokit. Viską leidžia:D Turėjau du buteliukus vandens po 0,5 l. Termosą su maistu. Turėjau tyrelių. Skysčių daug buvo, viską praleido. Tik aišku patikrino atskirai. Todėl, skrendant su vaiku nebijokite įsidėti skystu pagrindu maisto produktų ar gėrimų. Be to pačiam oro uoste vanduo ir maistas yra tikrai nepigus.
 7. Paskutiniai patarimai: jeigu nusimato ilgas skrydis, kalbu apie tokį, kuris trunka daugiau nei 3-4 val., rekomenduoju prieš pat skrydį pamaiti vaiką, tada tikėtina, kad jis jau kylant užmigs ir dalį skrydžio pramiegos:D Man tai suveikė:) Ir turėkit kokį ploną pleduką ir pagalvėlę (aišku nėra labai būtina, bet tikrai vaikui patogiau ir fainiau būtų miegoti). Tiesa, dar labai rekomenduoju turėti nedidelį buteliuką (max. 100ml) dezinfekuojančio skysčio, tas tikrai pasitarnaus. Aš tiek sau, tiek dukrytei pastoviai juo rankas dezinfekavau.

Tai tokie mano patarimai Jums, mielosios. Jeigu turėsite klausimų – galite betkada rašyti ltbabyblog@gmail.com, pasistengsiu visoms padėti, atsakyti.

Su meile,

Babyblog


6 Komentarai

 1. Rugilė
  2018-06-18 / 11:43

  Straipsnis naudingas rudeniop ruošiames su vaikučiu aplankyti krikšto tevelius anglyjoje, tai bus kur kas lengviau pasiruošti kelionej

  • BabyBlog
   2018-06-18 / 16:04

   labai labai malonu:) gero skrydzio Jums.

 2. Renata
  2018-06-19 / 22:57

  Mes skrisim i us su mazuoju, reikes labai viska apgalvotipatarimais pasinaudosim butinai!

  • BabyBlog
   2018-06-20 / 22:35

   smagu girdeti:)

 3. Eglė
  2019-04-05 / 14:40

  Kur galima rasti tokių mažyčių kaladėlių kaip 6-oje nuotraukoje?

  • BabyBlog
   2019-04-12 / 20:19

   Sveiki, pirkau pries du metus rasakiloj:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.