Rankų darbo muilas vors per 10 min. Kaip pasigaminti?

Sveikos, mielosios,

jau gerą pusmetį esu „pasinešusi“ ant muilo gamybos. Mane taip prablaško, atpalaiduoja, o ir su dukryte abi kartu smagiai praleidžiame laiką (taip taip, su vaikais čia super pramoga). Gaminam muiliukus ne tik sau, bet ir artimiesiems. Iš tiesų tai puikios ir su meile padarytos dovanėlės. Pasigaminti yra taip paprasta, kad net mano mažoji visada padeda ir pati pasigamina norimus muiliukus (tas baltas vienaragis – jos darbas:D). O kartą susipirkus reikiamus produktus (svarbiausi yra muilo bazė, spalva, formelė) jų užteks tikrai ilgam. Gaminkit, kurkit, improvizuokit ir nustebinkite savo artimuosius.

Ir tiesa…kad jau artėja Kalėdos, dar šiek tiek parodžiau Jums idėjų, kaip įpakuoti muiliukus dovanom 🙂

Muilo gamybos darbo eiga:

 1. Paimame muilo bazę (peršviečiamą arba baltą), jį susmulkiname (geriausia daržovių skustuku) į kokį indą ir tirpiname garų vonelėje. Mano patarimas: kokiam ermitaže ar senukuose galite nusipirkti tokį metalinį didesnį puoduką, ten sudėjus muilą ir įdėjus i verdantį puodą, labai lengvai ištirpinsite. Žinoma, galite rinktis ir kitus būdus. 
 2. Kai ištirpsta muilo bazė, pilame viską į norimą formelę, įlašiname vieną lašiuką spalvos (galima maišyti ir daugiau spalvų), vieną lašiuką kvapo. Viską su pagaliuku išmaišome. Mano patarimas: viską darykite greitai, nes muilas greitai vėl stingsta. Ir tiesa, galite pirkti specialiai muilo gamybai skirtas formeles, būna iš tiesų labai gražių formų, bet galite ir naudoti silikonines, tokias, kur kepate keksiukus, ar ką kitą. Pasirinkite norimas formas ir sukursite taip išskirtinius muiliukus.
 3. Padedame formą šalti į šaldytuvą.
 4. Po 20-30 min. turite muiliuką.
 5. Jeigu žadate dovanoti – supakuokite. Puikiai tiks mielos, kartotinės dėžutės ir šiek tiek „šieno“ :D.

Patarimai pagražinimui:

 1. Norint turėti atspaudą ant muilo, padedame atspaudą ant formelės dugno ir tik tada pilame į formą muilą…tada seka viską kitą (spalva, kvapas ir t.t.)
 2. Norit, kad muiliukas būtų su pvz. levandomis, galite įdėti džiovintų žiedų į ištirpdintą muiliuką, tuo momentu, kai pilate spalvą, kvapą.
 3. Norit muiliuko su blizgučiais? Pilkite į ištirpdintą muilą kartu su spalva ir kvapu juos. Viską išmaišykite, taip pasiskirstys blizgučiai po visą muiliuką. (man čia atradimas buvo, nerealiai gražiai atrodo:D)

Trumpai tariant: susmulkinat bazę, ištirpdinat, įpilat spalvą, kvapą ir padedat atvėsti. Viskas 😀 Very simple 🙂

Svarbu: galite nenaudoti kvapų, galite nenaudoti spalvos, o tik permatomą arba baltą spalvą. Jums pasirinkti, kokios išvaizdos bus Jūsų muiliukas:)

KUR VISKĄ RASTI?

 1. Aš visas muilo gamybos priemones perku čia: spausti čia.
 2. Formelių labai fainių (kalėdinių, su žvėrialiais ir t.t. ) galima rasti čiaspausti čia.
 3. Didesnes formeles dar čia: spausti čia.

Nors jas galima rasti ir fizinėse parduotuvėse, kaip Skizze (Sėlių g. 39, Vilnius) bei Šiaulių Skizze :). Perku Rayher firmos, nes tikrai pasiteisinusios po beveik metų laiko, didžiosios muilo bazės užtenka labai ilgam. Galima bene 20 muiliukų pasigaminti, o kainuoja apie 10 Eur:). O visas įpakavimo priemones irgi skizze’je perku. Pvz. O šiaip Rayher muilo bazė yra patikrinta dermatologų, visos jos sudedamosios dalys atitinka Vokietijos kosmetikai taikomų normatyvų reikalavimus (German Cosmetics Ordinance). Todėl galite naudoti tiek vaikams, sau. Saugios ir geros sudėties. Be to tinka ir veganams. O kas norit būtinai sertifikuotos, ekologiškos muilo bazės, patiks šispausti čia.

Jeigu dar bus klausimų – rašykite man 🙂 O čia dar muilo gamybos videospausti čia.

 

4 Komentarai

 1. Linas
  2019-12-21 / 20:08

  O kaip pasigaminti pačią muilo bazę? Arba kur jos gauti?

  • BabyBlog
   2020-01-05 / 22:13

   Turi Skizze parduotuves:)

 2. Silvija
  2021-08-23 / 20:18

  Ar galima spalva ir kvapiklius pilt iškart į masę ir tik tada į formele? Ar nelabai 😀

 3. Toma
  2021-10-01 / 22:17

  Ar išsilaiko tas kvapas? Nes kiek teko dalyvauti edukacijose, namuose muiliukai nebekvepia. Ir šiaip įdomu kokius namų kvapus naudojate? Praktiškai viską namų priežiūrai perku shop.manjana.lt parduotuvėje, mačiau ir oro gaiviklių, kvapų su lazdelėmis pas juos, bet dar nebandžiau, o kiek esu bandžiusi iš prekybos centrų, niekas nesužavėjo, be to kvepia tik pirmąsias dienas, net ir brangesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.